W dniu 12 listopada 2015 r. w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę pamiątek kolekcjonerskich ze zbiorów Mariana Terleckiego i Zbigniewa Więcka. Wystawa zorganizowana została z okazji jubileuszu 70-lecia Instytutu Nafty i Gazu w Krośnie. W wernisażu uczestniczyli: Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosno oraz prof. nzw. dr hab. inż. Jan Lubaś – Zastępca Dyrektora Instytutu Nafty i Gazu – PIB ds. Eksploatacji Złóż Węglowodorów. Obecni byli również autorzy wystawy Marian Terlecki i Zbigniew Więcek. Licznie przybyli też krośnieńscy naftowcy i numizmatycy oraz członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej.
Spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece rozpoczął prof. Jan Lubaś, który przedstawił historię, najważniejsze osiągnięcia i obecną strukturę Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego. Zbigniew Więcek i Marian Terlecki zaprezentowali zbiory kolekcjonerskie, które pokazywane są w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki. Z kolekcji Zbigniewa Więcka pochodzą pamiątkowe medale, które wykonane zostały m.in. z okazji 125. rocznicy zapalenia lampy naftowej, 160. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci Ignacego Łukasiewicza czy 40-lecia Instytutu Naftowego. Medale zaprojektowali: Maciej Syrek, Władysław Kandefer, Andrzej Samborowski-Zajdel i Krzysztof Chwaleba.
Na wystawie prezentowane są też inne eksponaty należące do Zbigniewa Więcka, m.in. banknoty i monety z motywami naftowymi, a także okolicznościowe znaczki i koperty, odznaki i odznaczenia naftowe, druki i papiery firmowe oraz książki pokazujące historię Instytutu Nafty i Gazu i albumy o tematyce naftowej, których autorem jest Jerzy Malinowski. Ze zbiorów Mariana Terleckiego pochodzą kartki pocztowe, które pokazują historię i rozwój przemysłu naftowego na terenie dawnej Galicji. Przybliżają szyby naftowe w Krośnie i okolicach (m.in. w Potoku i Iwoniczu). Upamiętniają też kopanie w Borysławiu, a także w Bitkowie, Daszawie, Schodnicy, Nadwórnej i Truskawcu.